×
آخرین اخبار

مجلس افزایش مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند

 • کد نوشته: 12950
 • ۱۳۹۷-۰۵-۲۹
 • 577 بازدید
 • مشاور سازمان برنامه و بودجه گفت: مجلس می تواند از منابع افزایش قیمت ارز، افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند.

  مجلس افزایش مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند

  به گزارش  دیدگاه نیوز،  موید حسینی صدر اظهار کرد: همواره نرخ ارزی که عده ای خاص تحت واردات دریافت کرده اند، بین ۱۵ تا ۲۰ درصد با قیمت ارز واقعی تفاوت داشته است.

  مشاور سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه همواره با چند نرخی بودن ارز مخالف بودیم، ادامه داد: همواره ثروت بادآورده شکل گرفته و عده ای بدون داشتن نبوغ خاص، ثروت های بادآورده دریافت کرده اند.

  حسینی صدر در خصوص چرایی نبود نظارت کافی از سوی مجلس در دوره های قبل گفت: ما وظیفه داریم تشخیص و رای خود را بیان کنیم؛ ولی به تنهایی تصمیم گیر نیستیم؛ بلکه جمعی که نفوذ و منافع داشته اند، این مسائل را ایجاد کرده اند.

  این نماینده ادوار مجلس افزود: امروز با قیمت های کذایی مشکلات بیشتر نمود دارد و به دلیل افزایش رقم پایه ارزی، مشکلات اقتصادی بیشتر به چشم می آید.

  حسینی صدر در پاسخ به این سوال که با شرایط کنونی که حقوق بگیران، کارگران و مردم با ۴۰ درصد افزایش قیمت مواجه هستند چه چاره ای باید اندیشید، اظهار کرد: دولت قصد دارد بسته های حمایتی اعم از بن خرید کالا و کنترل بازار را انجام دهد.

  وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا به شرایط اقتصادی در دوران جنگ باز گشته ایم، اظهار کرد: ما چاره ای جز این کار نداریم. باید بپذیریم در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و اگر نظارت و حمایت از مردم صورت نگیرد، ممکن است اقشار بسیاری آسیب ببینند.

  حسینی صدر ادامه داد: از طرفی دولت و مجلس نیز باید اقدامی صورت دهند و در شرایط افزایش نرخ ارزی، ماهانه حقوق ها را ترمیم کنند و این کار در اختیارات مجلس است.

  وی افزود: می توان از منابع افزایش قیمت ارز حقوق کارمندان و بازنشستگان را به دولت تکلیف کند.

  حسینی صدر گفت: دولت نیز می تواند با مصوبه مجلس لایحه ای ارائه دهد و با توجه به شرایط جدید در کشور افزایش حقوق ها را اجرایی کند.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *