×
آخرین اخبار

سازمان ملی هوش مصنوعی تاسیس می‌شود

 • کد نوشته: 192902
 • ۱۴۰۳-۰۳-۲۹
 • 80 بازدید
 • در جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی علاوه بر بررسی و تصویب سند ملی هوش مصنوعی، با موافقت اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی به تصویب رسید.

  سازمان ملی هوش مصنوعی تاسیس می‌شود

  به گزارش دیدگاه نیوز ؛ سازمان ملی هوش مصنوعی تاسیس می‌شود
  در جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی علاوه بر بررسی و تصویب سند ملی هوش مصنوعی، با موافقت اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی به تصویب رسید.
  جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی عصر امروز سه‌شنبه به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست‌جمهوری تشکیل شد.
  در این جلسه علاوه بر بررسی و تصویب سند ملی هوش مصنوعی، با موافقت اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی تأسیس سازمان ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران و همچنین تشکیل شورای راهبری هوش مصنوعی به تصویب رسید.
  در سند ملی هوش مصنوعی مقرر شده است که جمهوری اسلامی ایران در افقی ۱۰ساله در جمع ۱۰ کشور پیش‌روی جهان در این حوزه قرار گیرد.
  براساس مصوبه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به‌منظور راهبری، هماهنگی و نظارت بر سند ملی هوش مصنوعی، شورای راهبری، متشکل از وزرا و رؤسای دستگاه‌های ذیربط و همچنین تعدادی از اشخاص حقیقی تشکیل خواهد شد.
  همچنین سازمان ملی هوش مصنوعی جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک سازمان مستقل زیر نظر رئیس‌جمهور تأسیس و اساسنامه این سازمان نیز ظرف مدت ۳ ماه به تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید.
  اجرای این سند گام مهمی برای وصول به مؤلفه‌های تمدن نوین اسلامی، ارتقای کیفیت حکمرانی و تقویت بنیان‌های علمی و پژوهشی است که می‌تواند منشأ تغییر و تحولات بزرگی برای کشور باشد.
  در جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین کلیات اساسنامه خانه ملی گفت‌وگوی آزاد تصویب و حسن رحیم‌پور ازغدی از سوی این شورا به‌عنوان رئیس این خانه انتخاب شد.
  انتخاب اعضای حقیقی هیئت‌ امنای بنیاد ملی پویانمایی نیز از دیگر مصوبات جلسه امروز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی بود.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *