×
آخرین اخبار

فتاح: ۱۱ میلیون نفر تا پایان شهریورماه بن کالا دریافت می‌کنند

 • کد نوشته: 13265
 • ۱۳۹۷-۰۶-۲۰
 • 678 بازدید
 • دیدگاه نیوز/ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۱۱ میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و پشت نوبتی‌ها تا پایان شهریورماه بن کالا دریافت می‌کنند. سید پرویز فتاح شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی ۵ ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته، مردم خوب لرستان ۷۷ […]

  فتاح: ۱۱ میلیون نفر تا پایان شهریورماه بن کالا دریافت می‌کنند

  دیدگاه نیوز/ رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: ۱۱ میلیون نفر از جمعیت تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و پشت نوبتی‌ها تا پایان شهریورماه بن کالا دریافت می‌کنند.

  سید پرویز فتاح شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی ۵ ماه نخست امسال در مقایسه با سال گذشته، مردم خوب لرستان ۷۷ درصد بیشتر به کمیته امداد کمک کرده اند، اظهار داشت: از همه این مردم بزرگوار تشکر می کنم که در این شرایط خاص اقتصادی و مضیقه ها عنایت بیشتری به افراد نیازمند داشتند.

  سقف وام های ضروری مددجویان حذف می شود
  وی با بیان اینکه ما نیز حمایت های لازم را بیشتر می کنیم، وام اشتغال در لرستان نسبت به سال ۹۶ دو برابر شده است، در دو بخش روستایی و شهری نیز سقف وام را بالا برده ایم و مشکل خاصی در خصوص منابع نداریم، تصریح کرد: سقف وام های خرد و ضروری ۵ میلیون تومان بود، که طی دو ماه آینده این سقف کلا حذف می شود و منابع لازم برای این بخش نیز تدارک دیده شده است و تسهیلات سهل الوصولی هستند.

  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه امسال ۲۰ درصد مستمری همه مددجویان را اضافه کردیم که شامل لرستان هم می شود، افزود: در دولت بحث می شود و وارد گفت و گو شده ایم که به صورت غیرنقدی کمک کنند و بن کالا و خرید به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی داده می شود.

  در ماه های آینده با همکاری دولت دامنه بن کالا را بیشتر می کنیم
  فتاح یادآور شد: این شروع کار است؛ در ماه های آینده با همکاری دولت دامنه بن کالا را بیشتر می کنیم.

  وی با بیان اینکه در مرحله اول آخر شهریور ماه به همه افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و حتی پشت نوبتی ها این بن کالا داده می شود، تصریح کرد: در جلسه ای که با سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم این تصمیم گیری شده که به ۱۱ میلیون نفر این بن کالا داده شود.
  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: در این مورد که این بن کالا برای ماه های آتی فقط به جمعیت تحت پوشش تعلق بگیرد یا به ۵ دهک و یا ۸ دهک داده شود، در سطح ملی تصمیم گیری می شود.
  فتاح افزود: اما به هر روی هر تصمیمی گرفته شود، مجموعه تحت پوشش در آن لحاظ خواهد شد.

  ساخت ۸۰۰ واحد مسکن روستایی در لرستان
  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در مورد اختصاص جهیزیه سقف لرستان را اضافه کرده ایم و اختصاص جهیزیه به پشت نوبتی های استان در این سفر حل می شود، اظهار داشت: ساخت ۸۰۰ واحد مسکن روستایی را به لرستان سهمیه داده ایم که با همکاری سپاه ساخته می شود؛ در احداث آن ها از وام و کمک دولت استفاده نمی شود و فقط منابع کمیته امداد به کار گرفته می شود.

  تغییر رویکردی داشته ایم که کمک های موردی را بیشتر و تمام افراد پشت نوبتی را وارد چرخه مستمری بگیری و مددجویی کنیم
  رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه برای عبور از این شرایط سخت اقتصادی، تغییر رویکردی داشته ایم که کمک های موردی را بیشتر کنیم و تمام افراد پشت نوبتی را وارد چرخه مستمری بگیری و مددجویی کنیم، تصریح کرد: این اقدامات در کل کشور و در لرستان در طی شهریور و مهرماه انجام می شود.
  فتاح عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان را خوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه استاندار لرستان و نماینده ولی فقیه در لرستان و مردم حمایت کرده اند؛ مردم لرستان در بخش زکات جزو رتبه های اول کشور بودند.
  وی تصریح کرد: عملکرد کلی را مثبت می بینیم اما انتظار ما بالاست، شرایط ویژه است و باید گرایش را به سمت اولویت ها تغییر دهیم.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *