×
آخرین اخبار

جامعه در انتظار برخورد دستگاه عدلیه با باعث و بانیان روزهای تلخ مرکز استان ؛ پرونده قضایی مقصرین آبگرفتگی‌های اهواز به کجا رسید؟

 • کد نوشته: 190450
 • ۱۴۰۳-۰۳-۰۷
 • 53 بازدید
 • عدم برخورد قاطع با مقصران آبگرفتگی‌های اهواز در سال‌های اخیر موجب شده که ترک فعل بین مدیران و متولیان، امر بدیهی باشد و مساله زیرآب رفتن زندگی مردم به موضوعی عادی برای مدیران و دست اندر کاران تبدیل شود.

  جامعه در انتظار برخورد دستگاه عدلیه با باعث و بانیان روزهای تلخ مرکز استان ؛ پرونده قضایی مقصرین آبگرفتگی‌های اهواز به کجا رسید؟

  موضوع آبگرفتگی‌های اهواز مخصوصا در یکی دو سال گذشته و امسال به یک معضل لاینحل تبدیل شده و با وجود تخصیص اعتبارات کلان از سوی دولت شهید آیت الله رئیسی، جهت رفع مشکل دفع آبهای سطحی اما همچنان شاهد آبگرفتگی‌های ویرانگر و ادامه نارضایتی شهروندان اهوازی هستیم.

  ماه گذشته بارندگی‌هایی که سازمان هواشناسی از سال قبل نسبت به آن هشدار داده بود، به دلیل بی توجهی مدیران شهرداری نسبت به هشدارها، متاسفانه آبگرفتگی‌های گسترده‌ای در سطح کلانشهر اهواز به وقوع پیوست.

  عدم برخورد قاطع با مقصران آبگرفتگی‌های اهواز در سال‌های اخیر موجب شده که ترک فعل بین مدیران و متولیان، امر بدیهی باشد و مساله زیرآب رفتن زندگی مردم به موضوعی عادی برای مدیران و دست اندر کاران تبدیل شود.

  ورود آب و فاضلاب به منازل شهروندان، تعطیلی کسب و کار مردم و ویرانی تاسیسات عمومی که متعلق به بیت المال است خسارت زیادی به بار آورد و نباید دستگاه قضایی نسبت به خسارت‌های وارده بی‌تفاوت باشد و پیگیری پرونده خاطیان آبگرفتگی‌ها را مشمول زمان کند.

  برخورد نکردن به موقع با مقصران آبگرفتگی‌های کلانشهر اهواز موجب شده که این تراژدی دردناک در دیگر شهرهای استان مثل بندر امام خمینی (ره) نیز تکرار شود.

  ضروری است دستگاه قضایی استان به ویژه دادستانی اهواز قبل از فرا رسیدن بارندگی‌های مهر و آبان ۱۴۰۳، موضوع آبگرفتگی‌های مرکز استان خوزستان را به صورت ویژه و جدی پیگیری کرده و با مدیرانی که به سبب ترک فعل آنها، آبگرفتگی‌های ویرانگر و روزهای تلخ مردم اهواز را رقم زدند، برخوردی بدون اغماض و مماشات صورت گیرد.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *