×
آخرین اخبار

«ترامپ» تنها ماند؛ دفاع جهان از ایران در شورای امنیت

 • کد نوشته: 13407
 • ۱۳۹۷-۰۷-۰۵
 • 737 بازدید
 • دیدگاه نیوز/ شورای امنیت سازمان ملل امروز به ریاست ترامپ جلسه‌ای با عنوان منع گسترش سلاح‌هایی هسته‌ای تشکیل داد که در این جلسه برخی از اعضای دائم و غیر دائم در بخش‌هایی از سخنان خود مقابل مواضع ضد ایرانی ترامپ ایستادند و از ایران دفاع کردند. به گزارش آخرین خبر، «مورالس» رئیس جمهور بولیوی که […]

  «ترامپ» تنها ماند؛ دفاع جهان از ایران در شورای امنیت

  دیدگاه نیوز/ شورای امنیت سازمان ملل امروز به ریاست ترامپ جلسه‌ای با عنوان منع گسترش سلاح‌هایی هسته‌ای تشکیل داد که در این جلسه برخی از اعضای دائم و غیر دائم در بخش‌هایی از سخنان خود مقابل مواضع ضد ایرانی ترامپ ایستادند و از ایران دفاع کردند.

  به گزارش آخرین خبر، «مورالس» رئیس جمهور بولیوی که در مجاورت ترامپ به سخرانی پرداخت انتقادات تند خود را نسبت به آمریکا اعلام کرد و با یادآوری کودتای ۲۸ مرداد گفت: آمریکا چندین سال پیش کودتای علیه دولت منتخبی در ایران انجام داد که در پی ملی کردن صنعت نفت خودش بود، اکنون نیز که ایران کنترل منابع خودش را به دست گرفته آمریکا در حال فشار بر تهران است.

  مورالس افزود: آمریکا به هیچ عنوان نگران عدالت در دیگر کشورها نیست، اگر بود هیچگاه معاهده‌های بین‌المللی را زیر پا نمی‌گذاشت. وی سپس به خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و نسبت به زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللیتوسط آمریکا انتقاد کرد.

  ماکرون رئیس جمهور فرانسه هم در شورای امنیت سازمان ملل هم هرچند مهر تاییدی بر پایبندی ایران به برجام زد اما باز هم به سمت آمریکا غش کرد و گفت: ماهم با آمریکا موافقیم که باید جلوی ایران در راه رسیدن به سلاح هسته ای گرفته شود ولی برجام برای همین امر بود و دارد اجرا میشود و اقدامات آمریکا برای فشار و تحریم یکجانبه برای بعد از پایان برجام ممکن است لازم باشد.

  ترزا می نخست وزیر انگلیس هم در سخنانی در شورای امنیت سازمان ملل اذعان کرد که ایران به تمام تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

  وی افزود ایران به تمام تعهدات خود عمل کرده است باید اطمینان پیدا کنیم که همچنان به برجام پایبند باقی می‌ماند.برجام بهترین راه برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای بود.

  وزیر خارجه روسیه نیز در این نشست اظهار کرد: خروج آمریکا از برجام خطر بزرگی برای نظام منع گسترش سلاح‌های کشتار جمعی در جهان است.

  وزیر خارجه چین هم ضمن دفاع از برجام تاکید کرد: برجام یک توافق معتبر بوده و همه کشورها حق دارند روابط تجاری و اقتصادی با ایران داشته باشند.

  نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

  دیدگاه نیوز را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *